Chytrá domácnost

Vzorová „chytrá domácnost“ slouží návštěvníkům k tomu, aby si mohli v praxi vyzkoušet a zažít to, jak prvky moderních asistivních technologií mohou pomáhat seniorům, hendikepovaným a chronicky nemocným lidem při jejich každodenním soběstačném životě v samostatné domácnosti. Skládá se z obýváku, kuchyně, koupelny a ložnice.

Obývací pokoj

Obývák je vybaven systémem domácího televizního počítače HomeBrain ( www.homebrain.cz ). Je určen pro všechny uživatele, kteří mají málo zkušeností s používáním standardních osobních počítačů a přesto chtějí být v kontaktu se svým okolím (rodinnými příslušníky, lékaři a dalšími blízkými lidmi) pomocí moderních komunikačních nástrojů. Základem je jednotka velikosti set top boxu připojená k domácí televizi a ovládaná speciálně navrženým dálkovým ovladačem. Celý koncept tohoto zařízení je založen na jednoduchosti užívání.

Ložnice

Ložnice je vybavena polohovatelným lůžkem a stacionárním dohledovým zařízením, které dokáže monitorovat přítomnost uživatele v místnosti a umožňuje stiskem tlačítka oznámit stav nouze.

Koupelna

Koupelna je vybavena tlačítkem pro oznámení stavu nouze, tělesnou váhou zabudovanou do podlahy, bezdotykovým senzorem pro měření tepu, krevního tlaku a teploty. WC je vybaveno senzorem pro vyšetření rizika rakoviny tlustého střeva a konečníku.

Kuchyň

Kuchyň je vybavena varnou deskou umožňující monitorování jejího zapnutí a provozu.