Nabízíme

Školicí středisko Technologického centra nabízí možnosti výuky a praktických demonstrací asistivních technologií, metod personalizované medicíny a astronomie v reálném prostředí „chytré domácnosti“. Středisko se skládá z několika hlavních součástí – reálné vzorové „chytré domácnosti“, prezentačního a telekonferenčního sálu a hvězdárny.

Pro zájemce o tématiku asistivní technologie a astronomie nabízíme soubor přednášek, které vyšly v souhrnné interní publikaci „Asistivní technologie a astronomie“ – školicí materiály k projektu v rámci operačního programu Podnikání a inovace (OPPI), číslo projektu: 5.2 SS02/422, NÁZEV PROJEKTU: „Školicí středisko technologického centra“. Zájemci si mohou vybrat z následujících témat:

prednasky-obsah

Prezentace jednotlivých kapitol lze objednat emailem:  info@zajezek.cz  za poplatek 500,- Kč včetně DPH.

“Chytrá domácnost“

se skládá z obýváku, kuchyně, koupelny a ložnice. Všechny prostory jsou účelně vybaveny prvky asistivních technologií, např. systémem domácího televizního počítače HomeBrain, senzory pro měření fyziologických parametrů a polohovatelným lůžkem.

Prezentační sál

pro 30 posluchačů je vybaven potřebnou prezentační a audiovizuální technikou, pracovními PC stanicemi pro posluchače, inteligentní regulací osvětlení a teploty, a dále širokou řadou telemedicínských přístrojů pro měření fyziologických signálů a parametrů v domácím prostředí.

Hvězdárna

obsahuje profesionální hvězdářský dalekohled s možnosti přenosu obrazu do prezentačního sálu.